stav: Kapitola 16 se píše

Kapitola č.14 - V muzeu

4. září 2007 v 21:26 | xXi

V Muzeu


Když se Harry ráno probudil, oknem prosvítaly paprsky slunce. Vstal a rozkoukal se. Vzpomněl si na včerejší den, kdy ho málem smetla bouře a poté se zamyslel nad tím, jak se daří Malfoyovi. Vyšel z pokoje a šel do kuchyně. Hermiona s Ginny tam už seděly a snídaly. "Jak se daří našemu hostovi?" zeptal se Harry. "Když mu Brumbál řekl, kdo je a kdo jsi ty, nebyl moc nadšený, ale přijal to," odpověděla Hermiona.
Harry se posadil a vyčaroval si snídani. Vtom se ozvalo prásknutí a u dveří se objevil Brumbál s novým výtiskem denního věštce. Podle Brumbálova výrazu v něm nebylo nic dobrého. Harry věštec rozložil před sebe na stůl. Na titulní straně stálo:Nový "mudlovský" plán ministerstva

Již několik let se tajně diskutuje o "uveřejnění" našeho kouzelnického světa mudlům. Znamenalo by to je s naším světem opatrně seznámit a pokusit se je s námi spřátelit. Denní věštec získal nejaktuálnější průběh a podle všeho vypadá situace z hlediska politiků nadějně. Jeden nejmenovaný pracovník ministerstva nám řekl: "Nemyslím, že by to naší komunitě mohlo nějak ublížit. Mudlové, ač se to nezdá, mají silné zbraně a některé i tak nebezpečné, že se nedají zastavit žádným kouzlem. Kdybychom se s nimi spřátelili, mohli bychom s jejich pomocí zabít vy-víte-koho." Jednat by se mělo i nadále, a možnosti prvního spřátelování by mohly začít již do dvou týdnů.
Jaroslav Kachnus - Denní věštec

Harry na to nevěřícně koukal. Jestli by se všichni mudlové stavěli ke kouzelníkům jako Dursleyovi, které jako jediné mudly pořádně znal, nebylo by to asi nejlepší. Ještě by se ony zbraně mohly použít proti nim. Koukl na Brumbála, který jakoby vytušil co si Harry myslel a pokýval hlavou. Pak si půjčila Denní věštec Ginny, která ho začala číst. Harry dosnídal zrovna když se do kuchyně přišoural Ron, aby si vyčaroval snídani. Bohužel byl rozespalý a v zaklínadle se přeřekl, takže se mu na talíři neobjevila smažená vejce, ale chlupatá tarantule. Ron vyjekl, všichni ostatní se smíchy popadali za břicho. Najednou se ozvaly kroky a do kuchyně vstoupil Draco Malfoy. "Ahoj Draco" řekl Brumbál. "Dobrý den, pane profesore" odpověděl Draco. Harry ho nepoznával. "Už jsem ti říkal, ať mi tykáš, nejsem tvůj profesor," řekl na to Brumbál a usmál se. Harry pozdravil a po něm i všichni ostatní. Harry se divil, že Draco pozdravy vrátil a že neřekl nějakou jízlivou poznámku. Řekl si, že je asi nakonec rád, že unikl Voldemortovi. Poté začal Brumbál Malfoyovi vysvětlovat vše o Voldemortových viteálech a Harry se zatím odebral do svého pokoje, aby se koukl do diáře. Všiml si, že již za deset dní se do Godrikova dolu přemístí Tonksová kvůli své misi. Nyní mají deset dní na to, aby se koukali po dalších viteálech. Vzpomněl si na brašnu, o které mluvil Brumbál a tak za ním běžel do kuchyně. V kuchyni právě Malfoy vyprávěl Brumbálovi o tom, co všechno ví. Harry počkal a když Draco domluvil, zeptal se Brumbála: "Teď máme deset dní do příchodu Tonksové. Co takle se mezitím vypravit do toho muzea a kouknout se na tu brašnu?" Brumbál mu na to odpověděl: "Ron říkal, že tě minule poznali. Nevíš, čím to bylo?" Harry řekl: "Asi tím, že se mnou byla Hermiona, Ginny a Ron. Hledají někoho, kdo je unesl." "To znamená, že se tam musíme vypravit bez nich. Budou s tím souhlasit?" zeptal se Brumbál. "Na to se jich asi budeme muset zeptat osobně." namítl Harry.
Draco, který poslouchal řekl: "Já tu radši zůstanu. Nevím, kde by mne mohl Pán zla hledat, ale vím, že tady ne." Poté šel Harry za Ronem, Hermionou a Ginny, aby je seznámil s jejich plánem. Nikdo proti tomu zásadně nic neměl, jedině Ron trochu remcal, protože by se tam také chtěl podívat. Harry mu tedy slíbil, že s sebou vezme všechnohled, který měli již od mistrovství světa ve Famfrpálu, aby mu výstavu natočil. Brumbál řekl: "Musíme se na to pořádně vyspat. Vyrazíme zítra. Snad nebudou problémy." Harry přikývl a šel do svého pokoje. Zabalil si a lehl si na postel.
Vtom někdo otevřel dveře a vstoupil do pokoje. Harry se posadil na postel, nasadil si brýle a u dveří uviděl Draca. "Ehm… Chtěl sem se ti omluvit, za to jak sem se k tobě choval celé ty roky," řekl. "Vyrůstal jsem v rodině, která byla celá zasvěcená Pánu zla a mně to nějak moc vstoupilo do hlavy. Jsem rád, že jsem se z toho dostal. Teď se poprvé za celý svůj život cítím svobodný." Harry na to řekl: "Nemusíš se omlouvat. Chápu, jak jsi na tom musel být. Nikdy bych nevěřil tomu, že v něčem pojedeme společně, ale když na to teď koukám, nemuselo by to být zas tak špatné…" a usmál se. Na to se Draco usmál také a pak odešel z pokoje.
Druhý den ráno se Harry vzbudil již v šest hodin ráno a šel se nasnídat. Brumbál přišel asi o deset minut později a zeptal se: "Jsi připraven? Musíme vyrazit co nejdříve." Harry mu na to řekl: "Stačí, abych si vzal masku a můžem vyrazit."
Po snídani se Harry rozloučil s ostatními, nasadil si masku, která měla obličej Nevilla a vyšel s Brumbálem (který měl masku toho mladíka, co všechny zachránil na Billově svatbě) před dům. Ještě chvíli šli směrem do vesnice a pak Brumbál řekl: "Nyní se už můžeme přemístit." Ozvala se dvě lupnutí a Harry Potter s Brumbálem se objevili před hranatou budovou v Oxfordu. Byla určitě mudlům nějak neviditelná, protože stála uprostřed náměstí a kolem chodili mudlové. Někteří budovou i procházeli jako by tam nebyla.
Harry a Brumbál vešli do budovy a postavili se do fronty na vstupenky. Ve frontě stálo asi deset starších kouzelníků. Když se dostali na řadu, zaplatil brumbál vstupné a vyrazili na prohlídku. Procházeli kolem regálů plných starých zaprášených hůlek a různých knih. Hledali asi čtvrt hodiny a pak to našli. Byla to asi třicet centimetrů vysoká a dvacet centimetrů široká brašna z jakési drsné kůže. "To je brašna ze skřetí sliznice," řekl Brumbál. "Můžeš si do ní uložit co chceš, kolik toho chceš a bude to tam v bezpečí." Poté vyndal hůlku a prováděl asi dvě minuty dlouhý pohyb a poté řekl: "Ani jsem netušil, že budeme mít takové štěstí. Pokud to není namaskované, což je dost obtížné udělat, tak to je viteál. Jelikož neznám nikoho, kdo má duši rozdělenou do viteálu, kromě Voldemorta, můžem usuzovat, že je to jeho."
Vtom se ozvaly hlasy bavících se návštěvníků. Ze začátku jim nevěnoval pozornost, ale jak se přiblížily, začaly mu být poněkud povědomé. Zvedl oči a uviděl Deana, Seamuse a profesorku McGonagalovou. "Jak ses sem dostal, vždyť jsi byl vzadu," zeptal se překvapeně Dean Harryho v Nevilově masce. Brumbál se k Harrymu naklonil a řekl: "Měli bychom co nejrychleji zmizet." Ale to už zpoza rohu vystoupil pravý Neville a při pohledu na sebe omdlel. Harry se nestačil ani pohnout a už po něm a Brumbálovi vyletělo několik omračujících kouzel.
Předchozí kapitola
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Polgara Polgara | E-mail | Web | 5. září 2007 v 17:17 | Reagovat

Výborný,ale ten konec. Doufám, že další bude co nejdřív

2 Sherina Sherina | 6. září 2007 v 15:13 | Reagovat

:-D tak to dokáže pořádně naštvat :D

ale dobrý :)

3 Lesley Lesley | 9. září 2007 v 19:07 | Reagovat

Jejku, nová kapitola. Už jsem ji skoro nečekala, ale jinak dobrý :-) Jenom ty konce...Co mají všichni rádi na useklých koncích? :-P

4 Dadys Dadys | 23. září 2007 v 16:29 | Reagovat

Jejda...ja na to opravovani uuuuplne zapomnela...nejak jsem to nestihla pred odjezdem do Irska a ted to neni o moc lepsi..ale jak zacne skola, tak se to treba zlepsi...:-)

5 Sherina Sherina | 9. prosince 2007 v 18:43 | Reagovat

škola už dávno začala..a tady se to nějak nehýbe... :(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.