stav: Kapitola 16 se píše

Kapitola č.3 - Schůzka s „mrtvým“

13. března 2007 v 16:06 | xXi

3. Schůzka s "mrtvým"


Ráno se Harry probudil okolo osmé hodiny. Sešel do kuchyně na snídani a vyčaroval si cornflakey s mlékem. Kyselost mléka se mu podařilo odstranit cvičením už včera, takže měl celkem dobrou snídani. Dosnídal a do kuchyně vešel Lupin a o chvíli později i Tonksová. Harry dvakrát mávl hůlkou a před oběma se objevila miska. Dali se do jídla a se slovy: "Promiň mi,Harry, že jsem ti včera nepředal dárek, ale úplně jsem na to zapoměl." podal Lupin Harrymu balíček.
Když ho Harry rozbalil, uviděl malou kovovou hůlku s pouzdrem. "To je rezervní hůlka. Nefunguje na ní accio, ani expeliarmus, ani není tak silná, jako normální hůlka. Ale může se hodit," vysvětloval Lupin. Harry si hůlku nadšeně připnul pod plášť.
dárek od Tonkové byla podivná gumová maska, která, když si ji nasadil, dokonale přilnula k obličeji. podíval se do zrcadla a jeho obličej působil komicky. Tonksová si všimla jeho údivu a řekla: "To je metamorfická maska. Mysli na nějaký obličej a v ten se maska změní." Harry si s tímto dárkem hrál až do oběda, k němuž vyčaroval špagety. Tonksová se šla, se slovy chvály na oběd, natáhnout a Lupin si začal číst knížku, takže se Harrymu naskytla skvělá příležitost odejít bez zbytečných otázek.
Na zastávku došel něco před druhou hodinou. Všude byly davy lidí a zrovna Harry začal uvažovat, jak v tom davu Brumbála najde, když ho chytil za rameno nějaký starý muž. "Ahoj, Harry, půjdeme," řekl a hodil přes oba neviditelný plášť. Zavedl Harryho do kolejiště a asi po sto metrech odbočili. Slyšeli za sebou projíždět metro a najednou před sebou měli dveře, které tunelu od metra rozhodně nepatřily. Když je stařec otevřel, uviděl Harry pěknou místnost s postelí, stolem a skříní. Na konci místnosti byly dveře, zřejmě od koupelny, a na stole ležela myslánka.
"Kdo jste"? zeptal se Harry trochu nervózně.
Stařec odpověděl: "Myslel jsem si, že mě bez vousů nepoznáš."
"Albusi? Ale v myslánce jsem tě vyděl s bradkou… to jsi se oholil dneska rano?" podivoval se Harry
Brumbál se usmál a řekl: "Myslánka mě zobrazovala tak, jak sis mě pamatoval. Teď přejděme k věci, o které jsem s tebou chtěl mluvit. Hodláš dál hledat viteály?" "Ano. Asi s tím nebudeš souhlasit, ale do školy se nevrátím. Půjdu s Ronem a Hermionou hledat zbývající viteály a nepřestanu, dokud je nezničím." "Za normálních okolností bys měl pravdu, že nebudu souhlasit, ale teď mě nic lepšího nenapadá. Ale měl bys s sebou vzít i Ginny. Láska má úžasnou moc." řekl Brumbál. "Ano, láska má úžasnou moc, ale pokud já nebo Ginny umřeme, bude mít tu moc zápornou," oponoval Harry. "V tom máš pravde, ale pokud bude chtít, tak ji s sebou vezmi. Nemá cenu, aby byla bez bratrů a svého přítele sama ve škole." odpověděl Brumbál. "No dobře, tak se jí zeptám," vzdal to Harry, "ale ještě jsem se chtěl zeptat, co bude s tebou ?" "Nechci, aby se o mně příliš vědělo, kdyby mě někdo poznal, vyvolalo by to chaos. Budu něco jako informační ústředna. Pokud budeš něco potřebovat, dorozumíme se přes myslánku."
Po rozhovoru Brumbál Harryho vyprovodil ze svého bydliště a ukázal mu chodbu, která vedla do útrob metra. Harry se tudy vydal a na konci narazil na žebřík, po kterém vylezl, odsunul víko kanálu a zjistil, že je pár ulic od Grimmaudova náměstí.
Došel domů, kde ho překvapilo, že zde nikdo není. Až v kuchyni našel lístek.

Ahoj Harry,

příšla jsem jsem pro Lupina a Tonksovou. Doufám, že se zítra dostaneš do Doupětě. Použij na to Letax. Máš na krbu dózu, kterou jsem ti dnes koupila.

PS. V troubě najdeš půlku krocana s bramborem, tak nech si chutnat.


Molly WeasleyováHarry v duchu poděkoval paní Weasleyové za její pohostinnost a šel se navečeřet. Opravdu upečený krocan chutnal daleko lépe než vykouzlený. Po večeři si šel lehnout a brzy usnul.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Jossie 8D Jossie 8D | Web | 13. března 2007 v 17:32 | Reagovat

hehe, uz se tesim na dalsi :oD asi sem se zacetla :oP

2 Polgara Polgara | E-mail | Web | 13. března 2007 v 19:19 | Reagovat

)Zájímavá představa,Brumbál bez vousů...

3 Jedlík Jedlík | E-mail | 22. března 2007 v 14:25 | Reagovat

Cornflakey s mlékem, špagety, pečený krocan.

Svělé, další dávky výborného jídla!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.