stav: Kapitola 16 se píše

Kapitola č.7 - Nová základna

19. března 2007 v 19:57 | xXi
7. Nová základna
Byla to starší verze Všechnohledu. Když si z něho Harry pustil záznam, znovu se rozplakal. Viděl sebe, jak si hraje s tátou a mámou, jak mu táta vyčaroval balón, jak s ním byli rodiče na procházce a ještě mnoho dalších záběrů z jeho dětství. Harry poslal všechnohled dál a všichni se dívali na malého Harryho.
V domě se ještě naobědvali, a pak se Harry rozmýšlel, co teď. Do konce prázdnin zbívalo asi 14 dní a on věděl, že se dřív nemůže ve svém domě objevit, protože teď má mnoho lidí z řádu dovolenou, při které se řádu věnuje, a je tedy větší šance, že by někoho potkali. Rozhodl se, že z domu jeho rodičů udělají základnu, a začnou ho zvelebovat. Ostatní s tím souhlasili a hned se pustili do práce. Opravili dveře, vyčistili dům od prachu, narychlo zevnitř vymalovali a nalakovali okna. Břeťan zvenčí nechali, aby to nepřilákalo někoho z vesnice. Poté předělali některé pokoje na ložnice, aby měl každý svojí a jeden upravili na obývák. Uklidili kuchyni i jídelnu a nakonec opravili i koupelnu a záchod (obzvlášť náročné).
K večeru již měli většinu domu uklizenou. Po večeři si povídali o všem možném. Pak někdo převedl řeč na onoho tajemného kouzelníka, který zachránil Billa před jistou smrtí. Harry nijak netoužil se této debaty zúčastnit, aby se náhodou nepodřekl, ale štvalo ho to. Vědět tajemství, které nesmí to říct, pro něj bylo horší, než kletba cruciatus.
Už bylo pozdě, když šli všichni spát. Harry si opět očaroval prsten. V noci vstal, došel pro stan, rozložil ho, vyndal z něho helmu a složil ho. Vyšel ven, kde se opřel o zeď domu, a pokusil se navázat spojení s Brumbálem. Když ho přes mlhu uviděl, hned se mu svěřil se svým problémem, jak je pro něj těžké mlčet. Také se zmínil, že mají jakousi základnu v domě jeho rodičů a že neví, kde mají začít hledat. Když skončil, řekl Brumbál: "Zvažoval jsem svoje ukrývání, a uznávám, že jsem to trochu přeháněl. Rozhodnul jsem se, že se tvým přátelům ukáži a budu vám pomáhat. Ale nesmí se o mně dozvědět Fénixův řád. Mám skoro jistotu, že tam má Voldemort špeha. Zítra se k vám kolem poledne přemístím." "Moc ti děkuju. Určitě to všem pomůže." rozloučil se Harry a ukončil spojení. Zabalil helmu do nějaké látky, schoval ji do skříně v přístěnku a šel spát.
Druhý den vstal Harry až po holkách. Ty už v kuchyni připravovaly snídani, a tak Harry s Ronem jen sešli a dali se do jídla. Hermiona si předtím půjčila Harryho knížku od paní Weasleyové a za ráno se naučila vyčarovat dokonalé lívance s marmeládou. Ginny to ještě tak dobře nešlo, ale kazdým lívancem se její kuchařské dovednosti zlepšovaly. Po snídani Harry vyndal Bertíkovy lentilky tisíckrát jinak, které dostal od Hagrida, a až do oběda se bavili tím, jakou kdo měl příchuť. Harry si vytáhl jednu, která měla tak vítečnou chuť, že okamžitě musel šáhnout po další, která mu tento pocit zkazila svou chutí mršiny.
Před dvanáctou vyčaroval Harry velkou krůtu s bramborem a prostřel pro 5 lidí. Svolal všechny a řekl jiím, ať se posadí. Všichni nechápavě seděli asi 5 minut, když se ozvalo hlasité PRÁSK, a u stolu se zjevil mladý kouzelník. Všichni nadskočili leknutím, jen Harry se usmíval. "Kdo jste?" zeptal se pohotově Ron a kouzelník odpověděl: "Pochopitelně to pro vás všechny bude šok, tak se připravte na cokoliv." a zajiskřilo se mu v očích. Poté si sundal masku a objevil se stařecký obličej. Všichni na starce koukali úplně stejně, jako předtím na mladíka, a tak Harry zareagoval: "To je Albus Brumbál. Je oholený, takze jste ho asi nepoznali, ale je to on." Nikdo stále nechápal . Pak se ozval Brumbál: "Vím, co si teď říkáte. Že jsem zemřel a že jsem asi nějaký podvodník, ale svou smrt jsem spolu se Severusem Snapem nafingoval, aby si Voldemort myslel, že jsem mrtvý." Po tom, co řekl, se všem objevil na tváři radostný úsměv. Mít zpátky Brumbála pro ně byl nejlepší dárek, co jim kdo mohl dát. Potom vyprávěl Harry kamarádům všechno o svých schůzkách s Brumbálem. Když dopověděl, zeptal se Brumbála: "Albusi, zajímalo by mě, jestli jsi se spojení se Severusem." Brumbál odpověděl: "Má také stejnou helmu jako ty, a tak jsme se viděli skoro každý den." "A jak má blízko k Voldemortovi, potom co tě zabil?" Ptal se dál Harry. Brumbál se usmál, a řekl: "Voldemort si ho nyní pouští moc blízko k tělu. Udělal si z něj osobního sluhu, takže má možnost slyšet téměř vše. Není s Voldemortem pouze přes noc." "A můžeme použít jeho možnosti, abychom zjistili něco o viteálech?" zajímal se nyní Ron. "Voldemort své tajemství svěřil jen jednomu živému tvorovi, a tím je Nagini. Je to také viteál, a ví, že kdyby jsi se k němu dostal, zabiješ ho, i kdyby ti řekl vše o ostatních viteálech. Tím si Voldemort pojisti jeho absolutní věrnost." vysvětlil Brumbál, "ovšem hledání viteálů je nadlouho. Můžeme zde čekat i půl roku, než se nějaký najde."
Následovalo další předělání pokoje, aby měl Brumbál ložnici. Hned, jak se do svého pokoje dostal, mávl hůlkou, a celý pokoj se zalil duhovými barvami, a v rohu se objevil stůl s počítačem. "Miluji tyto mudlovské zábavy." řekl Brumbál a hned si za něj sedl.
Dalších několik dní pobíhal Brumbál kolem domu a vysílal na něj ochranná kouzla, proti nalezení, proti vstupu, a také jedno kouzlo, po kterém všichni kromě zasvěcených, viděli rozpadlý, nebezpečně vypadající barák. Mezitím Harry vyčistil sklep a udělal z něj cvičiště, kde mohli trénovat. Každý den jim to šlo o něco lépe.
Volné chvíle, kterých neměl málo, dělil Harry Ginny a ostatní. Užívali si konce prázdnin. Brumbál naopak stále seděl u svého počítače a hrál svou oblíbenou hru. Ronovi se počítač líbil. Přemluvil Brumbála, aby mu jeden vyčaroval, ale když zjistil, že nedokáže ani spustit hru, raději ho odčaroval ho pryč.
Tento klidný režim jim vydržel až do toho dne, kdy Brumbál přinesl Denního věštce.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Jossie 8D Jossie 8D | Web | 20. března 2007 v 16:03 | Reagovat

a nemel byt dum harryho rodicu po jejich vrazde uplne znicenej....ne sem hrozna, jenom rypu, je to anhodou uplne sqelý!!!:oD

2 Polgara Polgara | E-mail | Web | 20. března 2007 v 19:40 | Reagovat

Koukám, že si samé překvapení

3 Jedlík Jedlík | E-mail | 22. března 2007 v 14:37 | Reagovat

Sláva, konečně zas pěkné popisy jídel :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.