stav: Kapitola 16 se píše

Kapitola č.6 - Vzhůru na cestu

15. března 2007 v 18:55 | xXi

6. Vzhůru na cestu


Harry seslal na svůj Kulový blesk jednoduché kouzlo, aby ho sjednotil s ocelovou karabinou a na ni připnul kufr. V něm měl něco málo oblečení, neviditelný plášť, metamorfickou masku, myšlenkovou helmu, nějaké knihy a stan.
Čtveřice se sešla v kuchyni, kde Ron ještě napsal na kus papíru:
Mami a tati,
Harry dnes vyrazil na misi proti vy-víte-komu. Já, Ginny a Hermiona jsme se rozhodli, že půjdeme s ním, ať už si to bude přát nebo ne. Snad se ještě někdy uvidíme.
Zdraví Ron a Ginny.
Pak všichni vyšli před Doupě, nasedli na košťata a vyrazili do výšin. Za nimi bylo slyšet ohňostroj a Harry zaslechl i zvolání "Na neznámého čaroděje!" Znovu mu začalo vrtat hlavou kdo to asi byl. Nakonec se rozhodl, že se zeptá Brumbála.
Asi po hodině letu už bylo všem chladno, a tak dal Harry povel k přistání. Přistáli v pěkném lesíku mezi poli, postavili stan a dali si do něj věci. Harry přes stan přehodil plášť neviditelnosti. Když se ve stanu se zabydleli, Harry svolal celou čtveřici a řekl: "Protože můj obličej je v čarodějnickém světě příliš známý, rozhodl jsem se, že budu na veřejnosti nosit tuto masku." Nasadil si metamorfickou masku a v tu ránu se mu obličej změnil na Nevillův.
Všichni užasle nadskočili. Harry si masku sundal. "Co to je?" zeptal se Ron. "To je metamorfická maska. Když si ji nasadíš a myslíš na nějaký obličej, tak se v něj tvůj obličej změní" odpověděl Harry. "Tak se nelekněte pokud uvidíte Nevilla, protože to jsem já."
Harry ještě těsně před spaním očaroval jeho spojovací prsten, aby se mu zahřál přesně ve 3 hodiny. Pak si šel lehnout a téměř okamžitě usnul.
V noci se prsten rozzářil až se Harry probudil. Koukl se na hodinky. Ukazovaly přesně tři hodiny. Ujistil se, že Ron tvrdě spí. Pak šel ještě zkontrolovat holky. Spaly také.
Vzal si helmu a vyšel ze stanu. Zkontroloval jestli pod neviditelným pláštěm někde není vidět kousek stanu. Před vchod si zapíchl klacek, aby ho cestou zpět našel a vydal se směrem do tmy. Asi po sto metrech se před Harrym něco mihlo. Sáhl po hůlce a zašeptal: "Lumos".
Hůlka se rozzářila a Harry leknutím spadl na zem. Před ním stál onen tajemný čaroděj, který se ukázal na svatbě.
"Ahoj Harry," řekl čaroděj "promiň, že jsem tě tak vyděsil, ale potřeboval jsem s tebou mluvit." A sundal si něco z obličeje, co vypadalo jako metamorfická maska. Pod maskou se skrývala tvář Albuse Brumbála.
Harry vyhrkl: "Albusi !" a Brumbál řekl: "Nemůžu říct, že bych byl naším posledním setkáním nějak nadšen. Počítal jsem, že se na zastávku metra dostaneš nepozorován, ale místo toho, jsi ke mně dovedl Tonksovou. Ještě štěstí, že Tonksová dokáže mlčet a dobře zvládá nitroobranu. Někomu jinému bych už musel nenávratně vymazat vzpomínky, a to bych opravdu nechtěl. Tonkinsová mi opatřila tuto masku, kterou prý také máš." Harry to už nevydržel a zeptal se: "Albusi, co se stalo s Beatrix?" "Beatrix jsem svázanou přemístil na ústředí bystrozorů a zdá se, že už je na cestě do Azkabanu. Ale ty jsi se mnou chtěl asi mluvit." řekl Brumbál a ukázal na Harryho helmu. Harry řekl: "Moje otázky jsi už zodpověděl tím, že sis sundal tu masku." a usmál se.
Poté se rozloučili a Harry se vydal ke stanu. Odhodil klacík od vchodu a uklidil helmu. Jakmile si lehl, okamžitě usnul.
Druhý den ráno se Harry probudil jako první, vyčaroval pro všechny snídani a šel je vzbudit.
Po snídani Harry mávnul hůlkou a stan se složil se všemi jejich věcmi uvnitř, takže měli vše zabaleno v jednom malém balíku. Ten Harry připnul k Ginnině koštěti. Pak na všechny, i na košťata a stan, použil zastírací kouzlo, nasadil si masku a všichni se vznesli do vzduchu.
Opět letěli směrem na Godrikův důl kam asi po třech hodinách dorazili. Byla to menší vesnice asi s patnácti domy. Harry chvilku létal nad vesnicí až si všiml jednoho domu opodál, který byl na první pohled opuštěný. Cesta k němu byla zarostlá metr vysokou trávou a dům sám skoro nebyl vidět, jak byl porostlý břečtanem.
Slétl s kamarády na zem před dům a vešel dovnitř. Uvnitř to vypadalo, jako by tu od Voldemortova útoku nikdo nebyl.
Harry vyšel do prvního patra a vešel do ložnice. Tak tady se to před šestnácti lety stalo. Tady zemřela jeho matka a on získal jizvu na hlavě. Harrymu to vše proběhlo hlavou a zjistil, že pláče. Znovu se v něm vzedmula vlna vzteku na Voldemorta, který za to může. Vtom k němu přišla Ginny a objala ho. Harry kolem ní obtočil ruce a políbil ji.
Potom Harry s kamarády prohledali dům a Ron v jednom pokoji našel opravdu zajímavou věc.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Polgara Polgara | E-mail | Web | 15. března 2007 v 21:43 | Reagovat

Jen tak dál.

2 Areneis Areneis | E-mail | Web | 18. března 2007 v 14:53 | Reagovat

Je to naprosto skvělý, moc se mi to líbí. A s tou dollz Brumbála nevim jestli to půjde nejsou tam žádné vlasy na něj.

3 luys luys | 19. března 2007 v 17:59 | Reagovat

Zujímavé.

4 Jossie 8D Jossie 8D | Web | 20. března 2007 v 15:52 | Reagovat

čím dál lepčí...jen si řikám, k čemu je, že odvezli beatrix do azkabanu, kdyz mozkomoři sou na voldemortove strane...kdo tam ty vezne teda hlídá, :oP

5 xXi xXi | E-mail | Web | 20. března 2007 v 17:40 | Reagovat

To Josse 8D:

Mozkomoři jsice jsou na straně Voldemorta, ale vězení nějak musí fungovat, ne?

Ministerstvo nasadilo některé bistrozory, a obry. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.