stav: Kapitola 16 se píše

Kapitola č.5 - Svatba

14. března 2007 v 17:23 | xXi
5. Svatba

Druhý den ráno přijeli Bill a Fleur s jejími rodiči a s její malou sestřičkou Gabrielou. Billovi se zranění, která měl od boje v Bradavicích téměř zahojila, takže vypadal skoro tak pěkně jako dříve.
Fleur začala hned po příjezdu básnit o tom, jaké má šaty a jak se na svatbu těší. Ron i Harry ji s otevřenou pusou sledovali a Hermiona s Ginny spěšně odešly do pokoje, aby to nemusely poslouchat.
Večer přišel za Harrym Bill a zeptal se ho, jestli by s ním nemohl mluvit v soukromí. Harry s ním šel na zahradu, kde mu Bill řekl: "Harry, nevěřil bych, že se kdy zeptám tebe. Ale už jsi plnoletý, a já potřebuji svědka. Fleur jsem řekl, aby se nestrachovala, že už někoho mám, ale on asi před týdnem zmizel. Říká se, že je za tím ty-víš-kdo. Tak jsem se tě chtěl zeptat, jestli bys mi za svědka nešel ty." Harry se zeptal: "Co to obnáší?" Bill mu odpověděl: "Jde jenom o to, že půjdeš hned za mnou a Fleur, vedle její svědkyně. Pak se podepíšeš do knihy." Harry se chvíli rozmýšlel, pak řekl: "To bych snad mohl zvládnout." A usmál se. "Moc ti děkuji Harry," dokončil jejich rozhovor Bill a oba šli dovnitř.
Asi 5 dní před svatbou ji začali nacvičovat. Harry ještě na svatbě nebyl, a tak si zkoušku náramně užíval. Jenom Ron, který nesl prstýnky, občas celou zkoušku zkazil tím, že s nimi zapomněl vyrazit k oltáři. Harrymu se strašně líbilo, že nemusí dělat nic náročného. Říkal si, že by to určitě kazil víc než Ron.
Protože svatbu měli dobře nacvičenou již tři dny předem, věnoval se Harry s ostatními trénování těžších kleteb, jako například střílení ohnivých koulí z hůlky, nebo ještě náročnější kletbě - přivolávání blesku. Vždy odešli trénovat za Doupě do lesa a tak to nikomu nepřišlo podezřelé.
Když konečně přišel den svatby, byli všichni strašně nervózní. Na velké louce u Doupěte se ve chvilce vztyčil obrovský stan, který byl uvnitř zařízen jako v kostele.
Nejdřív proběhla generální zkouška svatby a okolo jedenácté hodiny se do stanu proudem začali hrnout lidé. Několik Harry znal, ale většina pro něj byla neznámá. Vypadalo to, že tam jsou skoro všichni Billovi spolupracovníci a asi půlku stanu zabírali Fleuřini přátelé.
Harry zahlédl i nepřehlédnutelnou Madame Maxime, která se tiskla k rovněž nepřehlédnutelnému Hagridovi. Pak viděl celou Weasleyovic rodinu a k Harryho překvapení, i Percyho, a taky mnoho dalších lidí, které si pamatoval jen od pohledu.
Přesně v půl dvanácté obřad začal. Harry šel hned za Billem. Za Fleur šla dívka se světlou pletí, která asi byla z Krásnohůlek. Za Harrym šel pan Weasley s paní Weasleyovou a za nimi družičky, Ginny a Gabriela.
Když tento průvod došel k oltáři, za kterým stál starý pán v klerice, Harry si stoupl po jedné straně vedle Billových rodičů a dívka, co šla vedle něho, se postavila na druhou stranu vedle rodičů Fleur.
"Berete si Fleur Delacourovou za svou zákonitou manželku? Budete s ní snášet všechny slasti a strasti, dokud vás smrt nerozdělí?" ptal se farář. Bill odpovídal: "Ano". Poté se farář otočil na Fleur a ptal se: "Přijímáte Billa Weasleyho za svého zákonitého manžela? Budete ho milovat a ctít, dokud vás smrt nerozdělí?" Fleur odpověděla: "Ano".
Vtom se z davu shromážděných ozval hlas: "Ta smrt vás rozdělí dřív, než jste si doposud mysleli." Harrymu z toho hlasu přejel mráz po zádech. Z davu vystoupila Belatrix Lestrangová a řekla: "Temnému pánovi se nelíbí, když se konají svatby. Prý je to až moc přemrštěná sláva, která ani není jeho." Napřáhla hůlku na Billa a vykřikla: "AVADRA KEDAVRA."
Vtom se z davu vynořil mladý kouzelník, mávl hůlkou a před Billem a Fleur se zjevil štít, který kouzlo pohltil. Poté se kouzelník otočil na Belatrix a seslal na ni kouzlo, které ji spoutalo, omráčilo a odhodilo ven ze stanu. Nato kouzelník spěšným krokem opustil stan a štít před Billem a Fleur s pufnutím zmizel. Všichni z toho útoku byli otřeseni, ale už za chvíli obřad pokračoval.
Po obřadu novomanželům všichni přáli a předávali dary. Harry dal Billovi celkem značný obnos peněz na domácnost a Fleur daroval nerozbitný servis talířů, které mění barvu podle nálady kuchaře.
Když skončily gratulace, stan zmizel a kolem dokola se objevily obrovské stoly, které se jen prohýbaly pod tíhou jídla. Všichni se do toho s chutí pustli, ale Harrymu pořád vrtalo v hlavě, kdo byl ten mladý kouzelník.
Oslava trvala dlouho do večera, ale Harry se již s kamarády připravoval na dnešní útěk. Počítali, že vyrazí v noci, zmizí směrem na Godrikův důl a po cestě se někde uloží ke spánku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Polgara Polgara | E-mail | Web | 15. března 2007 v 11:32 | Reagovat

Dobrý, jen doufám že se vysvětlí kdo byl ten mladý kouzelník. Mám takové tušení, ale nechám se překvapit

2 Jedlík Jedlík | E-mail | 22. března 2007 v 14:31 | Reagovat

Už jsem se bál, že zas budeme bez jídla, ale nakonec to dobře dopadlo.

3 eliša eliša | Web | 8. července 2007 v 1:33 | Reagovat

herry je super, ale originál rozhodně lepší :o))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.