stav: Kapitola 16 se píše

Kapitola č.4 - V Doupěti

14. března 2007 v 17:15 | xXi

4. V Doupěti
Druhý den se po dobré snídani sbalil, dal si koště, kufr i klec do krbu, Hedviku poslal do Doupěte a stoupnul si do krbu. Se slovy "Doupě" pod sebe hodil hrst letaxového prášku a svět se mu zatočil kolem hlavy. Kolem se míhaly krby a občas těsně minul jiného kouzelníka. Když ho vyplivl krb v Doupěti, byl hned přivítán paní Weasleyovou a po chvilce se přiřítil Ron a Ginny, kterou Harry láskyplně objal. Když se pustili, přivítal se Harry s Ronem. Šli na zahradu, kde si sedli a řešili, co se stalo o prázdninách, jak je to těžké bez Brumbála a co se jinak děje v kouzelnickém světě.
Odpoledne přišel domů pan Weasley. Přivítal se s Harrym a podal mu výtisk Denního věštce. Harry se prolétl očima úvodní stránku a zkameněl úžasem. Velký článek přes celou stránku hlásal:

HARRY POTTER VRAHEM?

Naši zpravodajové zjistili šokující informace. Harry Potter, jinak znám i jako Chlapec, který přežil, byl na věži s Albusem Brumbálem, když se stala ta osudná chvíle, která všechny zasáhla. Vzhledem k tomu, žese nenašel jiný člověk, který by byl vraždě přítomen, je velmi pravděpodobné, že kletbu, jež se nepromíjí, seslal právě Potter. To by vysvětlovalo to, proč se Albus Brumbál nebránil.
Důvod útoku? Mohla to být nespokojenost se známkami? Nebo si jenom vyléval zlost na někom jiném? Kdo ví? Všichni teď doufáme, že se vrah najde a nebezpečí bude zažehnáno.


Jaroslav Kachnus - Denní věštecHarry si článek přečetl a v duchu se nad ním zasmál. Větší blábol neslyšel od čtvrtého ročníku, kdy o něm psala Rita Holoubková. Smál se ale jen do chvíle, kdy mu začaly přicházet soví poštou dopisy, které vzkazovali "vrahovi" velmi neslušné nadávky. Než všechny dopisy společnými silami zničily, bylo už devět hodiny. Paní Weasleyová svolala ke stolu a všichni se pustili do jídla. Vtom se v krbu rozsvítily zelené plameny a vypadla z něj Hermiona. Trojice byla zase spolu.
Dalších několik dní trénovali kouzla, až se všem dařilo bez problémů protivníka omráčit, odhodit, spoutat, nebo naopak tyto kouzla vykrýt.
Harry se ještě neodvážil zeptat Ginny, zda s ním půjde. Bál se odpovědi. Jeho srdce souhlasilo, jaho rozum byl zásadně proti.
Přesně týden před svatbou Fleur s Billem, kteří teď byli u Fleuřiných rodičů, se Harry odvážil: "Víš, Ginny, já sem se tě chtěl… totiž, jak jsi asi už slyšela, já se do Bradavic letos nevrátím. Půjdu hledat ostatní Voldemortovy viteály. Tak mě jen napadlo, jestli bys nechtěla jít se mnou." Ginny odpověděla: "S tebou bych šla kamkoliv." "Ale musíš mi slíbit, že jestli zemřu, nebudeš pro mne truchlit, a budeš žít dál." "Bude to těžké, ale slibuji." "Teď na to ale nebudeme myslet. Za týden je svatba a já ještě nemám šaty. Nešel bys je se mnou koupit do Příčné ulice?" "Rád, já si taky musím koupit oblek." řekla Harry.
Nakonec se ukázalo, že oblek potřebují všichni, takže se z toho stal rodinný nákup. V Příčné ulici se rozdělili na skupiny. Harry, Ginny a pan Weasley šli vybrat šaty a Ron, Hermiona a paní Weasleyová se šli podívat k Fredovi s Georgem.
Po dlouhém vybírání měli konečně Harry, Ginny a pan Weasley vybráno a šli se projít po ulici. Harry si všiml ve vitrině s košťaty něčeho nového. Když přišel blíž, uviděl zvláštní koště s cedulkou Nimbus TravelstorM.Ke koštěti byl připojen popisek:
Nimbus TravelstorM
Nová kolekce košťat z třídy Nimbus se vyznačuje hlavně pohodlím, a to i po dlouhém letu. Speciální úchytka na kufr udrží vaše zavazadlo v bezpečí za každého počasí. Vnitřní zahřívání vás nikdy nenechá chladným.
Cena dohodou

Harry neváhal a vstoupil dovnitř. Za pultem seděl starší muž s pleškou. "Co si přejete?" zeptal se Harryho. Ten odpověděl: "Chtěl jsem se zeptat na cenu toho nového Nimbusu." "Asi takle, není to rychlostní špička a lidé moc netouží po pomalých, ač silných košťatech." řekl prodavač.
"GINNY? GINNY! KDE JSI?" volal Harry. "Tady" přiběhla Ginny. "Mám pro tebe dárek." podával jí nový Nimbus. "Jé, a za co?" "To ti nemůžu dát dárek jen tak?" a dodal šeptem: "Bude se to hodit, až vyrazíme, a uveze dva, takže není jenom pro tebe." Ginny Harryho objala a políbila na tvář. "Stejně děkuju."
Potom se Harry ještě chvíli procházel po ulici, a všiml si, že zde prodávají stany, které připomínají ty, které byly na mistrovství světa ve famfrpálu. Koupil jeden s dvěma pokoji a kuchyňkou. Když oznámil panu Wesleyovi, že už má nakoupeno, zjistil, že ostatní jsou na tom podobně, takže se mohou vrátit.
V Doupěti svolal Harry jakousi poradu ohledně jejich cesty za viteály. Dohodli se, že vyrazí po svatbě. Poletí se na košťatech. Ginny s Hermionou povezou Ronův kufr. Harry si kufr poveze sám. Nechtěl, aby se zjistilo, že má helmu od Brumbála. Po poradě všichni znovu trénovali a Ginny se zlepšila natolik, že dokázala jedním kouzlem svázat všechny ostatní.
Příští den vzal pan Weasley Harryho a Rona na ministerstvo, aby si udělali zkoušku z přemisťování. Vše dopadlo dobře a večer oba spokojeně usínali. Zkoušku měli úspěšně za sebou a teď se těšili na Billovu svatbu…

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Jedlík Jedlík | E-mail | 22. března 2007 v 14:28 | Reagovat

A co jídlo? V této kapitole neni nic o jídle... :-(

2 eliza eliza | 27. dubna 2007 v 14:01 | Reagovat

mimochodem ginny jeste  neni plnoleta (ale pravda kdyz je v rodine dospeli kouzelnik tak ministerstvo nezjisti kdo to udelal...)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.