stav: Kapitola 16 se píše

kapitola č.1 - Naposled v Zobí

10. března 2007 v 23:29 | xXi

1. Naposledy v Zobí


Nad celým Kvikálkovem se vznášel mlhavý opar. Bylo časně z rána a všichni obyvatelé ještě poklidně spali. Tedy, všichni ne. Jeden chlapec seděl na posteli a četl si dopis. Nešlo jen tak o někoho.Jmenoval se Harry Potter a byl to kouzelník.
Bylo 31.července a Harry měl narozeniny. Před chvílí mu do pokoje vletělo několik sov, a teď si četl dopis od Rona

Nazdar Harry,

všechno nejlepší k narozeninám. Doufám, že se máš dobře. Musíš se k nám co nejdříve dostat, protože svatba Billa s Fleur bude již za čtrnáct dní. V balíčku posílám i dárek od Freda a George.

Ron


Harry balíček rozbalil a z něj vypadlo nádherné pouzdro na hůlku, které si hned připnul na pásek, a prohlédl si dárek od dvojčat. Byl to omlácený a nenápadný prsten. K němu byl přibalen dopis.

Všechno nejlepší k narozeninám Harry

To, co jsi od nás dostal, je komunikační prsten. Stejný dostal i Ron, Ginny a Hermiona. Pokud myslíš na toho, kdo ho má, a chceš se s nim spojit, tak se prsten mírně rozzáří a zahřeje, a pak si s ním přes něj můžeš povídat.

Fred & George

Tento dárek Harryho velmi potěšil. Nasadil si prsten a začal číst dopis od Hermiony.


Ahoj Harry,


předem všechno nejlepší k narozeninám. Jsem teď s rodiči na dovolené ve Švýcarsku. Vrátíme se pozítří, a potom jedu k Ronovi. Určitě se tam potkáme. Asi bych teď neměla psát o ty-víš-čem, ale potřebuji si s tebou o tom promluvit.

S láskou HermionaHarrymu bylo jasné, že ty-víš-co znamená jeho odchod ze školy a hledání viteálů, a věděl, že se mu to Hermiona pokusí rozmluvit. Teď na to však nemyslel a začal rozbalovat její dárek. Byla to kniha "Nejmocnější z mocných", která se zabývala kletbami, a byl zde i návod na správné použití.
Harry si ji prolistoval, odložil vedle sebe a rozbalil si ostatní dárky. Od Hagrida dostal velké balení Bertíkových lentilek tisíckrát jinak. Bohužel hned první, kterou si vytáhl, chutnala jako pukavec. Tak je radši nechal na později, a prohlédl si poslední balíček. Byl velký a těžký a nebylo na něm napsáno, od koho je. Když ho rozbalil, uviděl podivnou helmu propletenou uvnitř kamennými vlákny. Do ní byl vložen dopis.


Harry,


to, co ti teď píšu, nesmíš nikomu říci (dokonce ani Ronovi a Hermioně). I když si myslíš, že jsem zemřel, není tomu tak. Musel jsem to udělat, aby si Voldemort myslel, že právě porazil nejmocnějšího kouzelníka na zemi. Je mi líto, že jsem kvůli tomu nechal ostatní lidi trpět, ale musel jsem. Jediný, kdo ví, že žiji, je Severus, a teď i ty. Přiložil jsem ti k tomuto dopisu i myšlenkovou helmu. Je to něco jako myslánka, ale jen pro jednoho člověka, a nepropadneš se do ní, proto si ji můžeš kdykoli sundat z hlavy. Tato helma a moje myslánka jsou navzájem propojeny, takže když na ni vyslovíš zaklínadlo "accomunamento", a já budu vědět, že se s tebou mám spojit.

Albus Brumbál

PS: Viteál


Harry si tento dopis přečet asi třikrát, a přesto nemohl uvěřit. Přišlo mu to naprosto nelogické. Vždyť viděl Brumbála zemřít!!!
Pronesl zaklínadlo a nasadil si helmu na hlavu. Chvilku viděl jen mlhu, ale ta se brzy rozptýlila a Harry uviděl ředitelovu hlavu jakoby zevnitř myslánky.
"Pane profesore", vyhrkl nadšeně. "Ahoj Harry", řekl Brumbál, "už nejsem tvůj ředitel, tak mi říkej Albusi". Harry se překvapeně zeptal: "Jak jste to udělal?". Na nic lepšího se v tu chvíli nezmohl. Brumbál se usmál a řekl: "Určitě víš, že když se smrtící kletba vysloví bez záměru zabít nebo s malým množstvím vzteku , neúčinkuje. A přesně to provedl Severus. Nemyslím, že je tento druh konverzace nejpohodlnější. Všechno nejlepší, Harry, ale měl bys vědět, že dnes již končí ochrana u tvé tety. Proto si sbal a okolo deváté by za tebou měl dorazit někdo z řádu. Těm jsem poslal dopis, který se jakoby aktivoval po mé smrti, takže se o mě ani náhodou nezmiňuj. Spojíme se ještě dnes večer, až budeš v soukromí na Grimmaudově náměstí." "Dobře, pane prof… ehm Albusi," řekl Harry, stále v mírném šoku.
Poté co spojení skončilo, pohlédl na hodinky a zjistil, že už asi ostatní dávno vstali. Začal si pracně balit všechny své věci do kufru.Trvalo dost dlouho, než si vzpomněl, že mu je už vlastně sedmnáct a že smí kouzlit. Mávl hůlkou se slovy "agglaffare". Věci se vznesly a úhledně srovnaly do kufru. Poté vzal do jedné ruky kufr, do druhé klec s Hedvikou a sešel do předsíně. Z přístěnku si vzal koště a opřel ho o zeď vedle kufru a klece.
Z jídelny slyšel cinkání talířů. Když vstoupil do kuchyně, osopil se na něj strýc Vernon: "Kde se flákáš, ty kluku blbej". Harry zareagoval: "Moc si nevyskakuj, nebo tě proměním v ropuchu.
To strýce Vernona ještě víc rozzuřilo a začal řvát: "NEJENOM, ŽE JSME TĚ KRMILI A OŠACOVALI, ALE TAKÉ JSME TI DÁVALI TU NEJLEPŠÍ PÉČI, CO JSME MOHLI, A TY SE NÁM ODMĚNÍŠ TAKHL…". Zbytek už nedopověděl, protože na něj Harry seslal ztrátu hlasu.
"Vzhledem k tomu, že se asi vidíme naposledy, chtěl jsem vám jenom říct, že jste mě opravdu zklamali," řekl Harry
V tom hodiny devětkrát zakukaly a jako na povel někdo zaťukal. Harry ve dveřích uviděl Lupina s Tonksovou a v povzdálí hlídkujícího Moddyho. Došel si pro věci a těsně před odchodem ukončil Vernonovo mlčení. Po zabouchnutí dveří se na tváři strýce Vernona zjevil blažený úsměv, otočil se na Dudleyho a tetu Petunii a šel otevřít šampus.
Harry už byl daleko od domu, v jedné ruce kufr, v druhé klec s Hedvikou. Koště mu nesl Lupin. Naposledy se otočil k místu, kde zažil nejhorší roky svého života, a pak už zaregistroval právě přijíždějící Záchranný autobus.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Polgara Polgara | E-mail | Web | 13. března 2007 v 14:57 | Reagovat

Zatim pěkný...Taky doufám že Brumbál svou smrt jen předstíral

2 Jossie 8D Jossie 8D | Web | 13. března 2007 v 17:21 | Reagovat

líbí se mi jak je to strucný, clovek se tim enmusi tak pracne prokousavat, jako kdyz cte harryho :oD

3 Joanne Rowlingova Joanne Rowlingova | E-mail | 21. září 2007 v 10:05 | Reagovat

Harry Potter a vsechna dalsi jmena jsou moje postavy! Nemate pravo je zneuzivat ve vasich plagiatech.

Autor techto textu je lupic a pirat. Okradl me o miliony liber, ktere bych ziskala, kdybych ty texty napsala a vydala ja! Prosadim, aby u vas byly znovu zavedeny klecova luzka a zavreli do nich takoveto zlocince!

Joanne Rowlingova

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.